Hotpop.cz

To jsou stylové fotky, kreativní nápady a mé osobité já.

Výlet

#fotoreport #výlet #život


Letošní dovolená je pěkně po Česku, jelikož objevujeme krásy naší země. Prvním cílem bylo Křivoklátsko. Byl to takový testovací výlet pod stan, protože pro člověka jako já, který nikdy nestanoval, to byla celkem zkouška. Ráda bych vám tedy sdělila, jaké poznatky jsem získala při stanování.

Nejdůležitější je samozřejmě stan. Jaký stan, jak velký či jaké má mít náležitosti? Tak to vůbec netuším, jelikož vybrat stan, byl přítelův úkol. Musím uznat, že se ho ujal velmi dobře. Byl prostorný a pěkně barevný, to je vše co vám k tomu mohu říct. 🙂 /

Je fajn, když má stan předsíňku

 

Další velmi důležitou věcí jsou spacáky. Věřte tomu, že spacáky budete potřebovat, i když je přes den 36°. V noci je totiž o dost chladněji, zvlášť když stanujete u vody. Vybrali jsme spacáky do 10° a myslím, že na letní stanování je to dostačující. Co jsem ale nedomyslela, je polštář! Taková primitivní věc. No hold jsem dva dny spala na přítelově mikině, taky se to dalo. Velmi podstatná je i karimatka. Já mám karimatku tuším z Decatlonu. Používám ji doma na cvičení.

 

Ráno vás dokáže vzbudit ukrutná kosa, proto je nutné míti sebou teplé ponožky. Jak říkávají rodiče, klid a nohy v teple. Je dobré však mít nejen ponožky. I když rosnička hlásí vedro k padnutí, v noci se vždycky ochladí. Proto sebou mějte alespoň tenkou mikinu a jedny dlouhý tepláky nebo bavlněné legíny. Když už je řeč o batohu. Dostatečně velký batoh je nutností. Já jsem cestovala s tímto mimčem. Byl sice fajn, ale koženka není moc super, když se potíte 😀

Dalším tipem je dostatek finanční hotovosti. Asi těžko najdete uprostřed lesa bankomat a v kempech nebo v přilehlých vesničkách taky moc nepochodíte:-). Pokud ano, pošlete fotku!:-D My jsme museli jet vybrat do nedalekého Rakovníka. Sálající vedro nám moc nedovolilo procházet se rozpáleným městem. proto jsme čekání na zpáteční vlak přečkali v klasické nádražní čekárně.

Jídlo a pitný režim je nutností. V kempu jsme měli pitnou vodu zdarma. Hodnotím to jako velké plus. Šetří vám to jak vaši peněženku, tak přírodu od PETek. My jsme si vodu čepovali do těchto roztomilých lahví z KIK. Plánování a dovolená má být bez stresu a spěchu, ale když kvůli chaotické výluce čekáte 2 hodiny v nádražní hale 20 km od vaší cílové destinace, raději by jste již stavěli stan a loudali se po lesních cestách.

Díky naprosto neunosnému vedru jsme stihly jen málo turistiky.

Ale mrkli jsme se na Křivoklát

A okolní přírodou vyťapali na nedalekou vyhlídku. Než jsme se nadáli byl čas jet domů. Kus cesty tam jsme zvládli autobusem, ale zpátky jsme jeli jen vlakem.

V horku je nejlepší vlak!

A jak trávíte vy letní dovolenou?